Ieklausies, ko tev saka, nevis - kas to saka!

Kur pazuda mans vecais "yarītis" un mani vecie principi?
Tumsā ieraudzīt gaismu
2022.gada 25.martā
karš Ukrainā kļuva pavisam īsts manā ģimenē. Jā, mēs zinājām, kas
tur notiek, sekojām līdzi aktualitātēm, pārdzīvojām par
izpostītajām dzīvēm, šokējāmies un ziedojām mazumiņu naudas, ko
varējām atlicināt, tomēr tas bija kaut kas tāls un nesaistīts ar
mums. Nesajūtams. Tā teikt, tas nenotiek ar mums, bet ar ukraiņiem.
Iespējams, tieši tāpēc, ka nevienu no tās valsts nepazinām, šausmas
mums eksistēja vien ekrānos.
"Latvietes nevar nemīlēt

Visā visumā mana dzīve ir lieliska. Patiešām! Katrā ziņā, ja šodien man būtu jādodas uz skolas vai pat augstskolas salidojumu, es miera vējos ierastos ar lepni paceltu galvu un ar savu dzīves gājumu visiem liktu justies maziem un nenozīmīgiem. Cik cilvēkiem no nelielas pilsētas mazā valstī gan izdodas uzsākt veiksmīgu karjeru Holivudā. Un es nedomāju par viesmīles pienākumiem, pat ne kādu garlaicīgu ofisdarbinieces amatu. Es runāju par iespaidīgu darbu ar skandalozām, visā plašajā pasaulē atpazīstamām slavenībām.
Atceraties Viktoru Gnotu, slaveno ukraiņu izcelsmes dziesminieku, kura balāžu pavadījumā mēs visi dejojām lēnās dejas skolas dišukos? Sešus mēnešus es strādāju plecu pie pleca ar viņu, biju šī superstāra svarīgākā uzticības persona… pat vairāk, ja saprotat, ko cenšos pateikt. Jā, šodien Viktors vairs nav slavas zenītā, taču savas nu jau teju leģendārās popularitātes dēļ viņš joprojām spēj sapulcināt pilnas halles klausītāju un nopelnīt vērā ņemamas summiņas, turklāt prot novecot skaisti. Arī tas ir jāmāk!
Diemžēl manā dzīvē ir arī šādi tādi ne tik patīkami aspekti. Bet tie ir tādi mazi, mazītiņi nieciņi, ko klases salidojumā noteikti pat nebūtu vērts pieminēt. Neuztraucieties, es jums par tiem pastāstīšu. Arī par Viktoru, jo viņš spēlē gana nozīmīgu lomu šajā stāstā. Tomēr šie sīkumiņi katru dienu kļūst arvien kaitinošāki. Un pirms diviem mēnešiem pie apvāršņa uzradās viens tāds pamatīgs, es pat teiktu – reāli tracinošs, nieks. Tik riebīgi kaitinošs, ka tā vien gribas sulīgi lamāties.
Mēs esam audžuvecāki

Minimālisms 2.0
Domāju, ka katrs ir dzirdējis, ka dzīve virzoties pa augšupejošu spirāli. Respektīvi, šis nav ceļš pa taisni uz augšu, bet gan pa spirāli virzienā uz augšu. Tas nozīmē, ka laiku pa laikam, mēs atkrītam atpakaļ tur, kur esam bijuši, bet ne vairs tik zemu. Tātad vienas un tās pašas mācības, ko reiz esam apguvuši, vienas un tās pašas emocijas, sāpēs un traumas, ko reiz esam izdzīvojuši, mēs izdzīvojam atkal un atkal, bet katru reizi jaunā, uzlabotā veidā. Sāpes, iespējams, nesāp tikpat skaudri, mācību, iespējams, apgūstam ātrāk un no bedres izkļūstam veiklāk.
Iemācies būt pieņemošāks un kritiku vairs nejutīsi
Pasaka "Nepareizās pēdas"
Pasaka "Klusā karaļvalsts"
Tāltālā zemē, aiz bieziem mežiem un augstiem kalniem atradās Klusā karaļvalsts. Šajā zemē valdīja stingrs karalis, kuram patika klusums. Viņš necieta sarunas, tāpēc visā valstī bija aizliegts bilst kaut vārdu. Sarunāties nedrīkstēja itin neviens. Nebija nozīmes, vai tu esi liels vai mazs, puisis vai meitene, dižens vai niecīgs, – visiem bija jāklusē. Ja kāds šo noteikumu pārkāpa, viņš tika bargi sodīts.
Stāsts par lepnību

Bērnībā bieži dzirdēju pieaugušos apspriežam kādu nejauši satiktu paziņu un par šo cilvēku nepatīkamā tonī sakām: "Tas nu gan palicis iedomīgs, izlikās mani neredzam" vai "Oho, cik viens lepns, pat vairs nesveicina". Domāju, ka arī jūs atpazīstiet šādas vai līdzīgas frāzes. Skaidri atceros, ka es tolaik savās bērna smadzenēs, kā varenu dzīves mācību ierakstīju - NEKAD NEBŪT IEDOMĪGAI VAI LEPNAI. Tātad, vienmēr un visu ar smaidu uz lūpām runāties un sveicināt ikvienu, ko satieku. Viscaur dzīvei tā arī darīju.
Īpašās dzīves

Par laimi, kad mēs esam bērni, daudz kas notiek vieglāk. Arī atrast pierādījumus savam īpašajam statusam bija gaužām viegli, pietika ar faktu, ka esmu dzimusi pirmajā janvārī. Ikreiz, kad manā dzīvē notika kas slikts, es sev teicu: "Esmu pirmā janvāra brīnums, es spēju izturēt pilnīgi visu!"
Viedie sapņi

Reiz es sapņoju, ka esmu forele, kas peld pa strautu. Ārēji es biju kails cilvēks, bet jutos kā forele. Jutu auksto ūdeni pieskaramies pie ādas, izjutu ātrumu, kad traucos pa straumi. Es pat lēkāju ārā no ūdens kā zivis to mēdz darīt. Sajūta bija debešķīga. Man nebija auksti (parasti es ļoti salstu ūdenī). Tā bija pilnīga harmonija ar dabu. Es biju zivs, bet joprojām cilvēks. Jokaini, taču patīkami. Šādi un līdzīgi sapņi man ir bieži. Arī grāmatas, līdz šim, es esmu nosapņojusi.
Vai var sāpēt vairāk?
- Tev šis ir jāuzraksta! - man teica draudzene pēc tam, kad viņai izstāstīju savu stāstu.
- Es uzrakstīšu, kad būs laiks, - es atbildēju.
Beidzot šis laiks ir pienācis.
Citāda valūta
Latvijas, tāpat kā lielai daļai Eiropas valstu,
oficiālā valūta ir eiro. To, kā veidojas katras valūtas vērtība -
kāpēc pa vienu peso var nopirkt mazāk, kā par vienu dolāru, kāpēc
eiro ir tieši tik vērts, cik tas ir, un kāpēc valūtu vērtība
nemitīgi svārstās, es neesmu tā kārtīgi centusies izprast. Turklāt
tad, kad esmu pūlējusies saprast atbildes uz šiem jautājumiem, tās
šķitušas tik garlaicīgas, ka mana apziņa pāragri atslēdzās un līdz
galam to neizpratu tik un tā. Zinu, ka kaut kāds tur sakars ar
zelta rezervēm. Ar to arī beidzas manas ekonomikas zināšanas šajā
jautājumā. Varētu pieņemt, ka es vienkārši esmu slinks un dumjš
cilvēciņš, taču būšu drosmīga un izteikšu skaļu apgalvojumu - tādi
kā es (tie, kuri sīki smalki neizprot ekonomikas teoriju) ir
lielākā daļa Latvijas, pat pasaules iedzīvotāju. Vien retais, kuram
finanses un ekonomika ir maizes darbs vai savdabīgs hobijs, izprot
šos procesus.
Miskastniece

Kā jau kārtīgā Latvijas ciematā, tajā bija gan aktīvie iedzīvotāji, kas rūpejas par ciema izaugsmi, gan tantes, kuras kopj puķu dobītes, gan sportisti, gan suņu saimnieki, gan dīvaini sētnieki, gan arī sīvās dziras mīļotāji.
Pārgājiens un Es
Došanās garos, izaicinošos, grūtos pārgājienos ir
brīnišķīga nodarbe. Tā ir iespēja izveidot saikni ar dabu, sakārtot
domas, uzlabot veselību. Tajā nav nekā negatīva. Tāpēc es nebrīnos,
ka arvien populārāka kļūst pārgājienu organizēšana lielām ļaužu
masām. Cilvēkiem patīk skriet baros, kāpēc, lai nepatiktu ganīties
pa dabu baros.
Bomzis
Otrdienas rītā kopā ar vīru un dēlu
devāmies pastaigā uz Ruckas parku, kur aplokā ganās trīs zirgi. Pa
ceļam saplūcām koku lapas un sulīgu zāli ar ko pacienāt
kleperus.
Diemžēl, pēc ierašanās parkā, konstatējām, ka zirgi ganās tālākajā aploka stūrī. Uzcītīgi sākām pievērst to uzmanību - plivinājām pa gaisu saplūktos zaļumus, klukstinājām mēli, svilpām un saucām, bet tikai viens rumaks izrādīja niecīgu interesi par mūsu izrādi.
Nozīmīgie svešinieki
Atceraties tos mirkļus filmās, kad svešinieks saka episkus vārdus, kas maina galvenā varoņa domas? Parasti fonā sāk skanēt mūzika un viņš attopas, ka patiesi un dziļi mīl savu labāko draudzeni, un kā ķerts skrien viņai pakaļ pa lidostu. Nekļūdīšos sakot, ka vairums skatītāju nodomā: "skaisti, bet dzīvē tā nenotiek!" Es vēlos jums pastāstīt, ka notiek gan. Tiesa, realitātē izpaliek fona mūzika, lidosta un skrējiens, bet nozīmīgie svešinieki ar episkajiem tekstiem gan ir visapkārt.
Tualetes papīra stāsts
Man vienmēr ir bijusi jocīga patika pret tualetes papīriem. Iespējams tas ir tādēļ, ka esmu augusi deviņdesmitos gados un vēl atceros laikus, kad pakaļu slaucīju ar pērnās nedēļas avīzi.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.